Český projekt Invest Sector spamuje tisíce lidí se svoji pochybnou nabídkou.

03.05.2014 23:35
 
Objevil se další český projekt, o kterém jsem si řekl, že bych měl určitě něco napsat, protože se měna něj ptají lidé a ještě mi přišlo několik nabídek k registraci. Provozovatelé Invest Sector zvolili celkem masivní spamovací kampaň a proto určitě mnoho z Vás dostali možnost spolupráce do emailové schránky a někteří z Vás se již třeba i do systému zapojili, ale jsou zde některé důležité věci, které by si každý měl uvědomit a jednou z nich je například to, kdo vůbec tento program provozuje.
 
První dojmy:
Když jsem otevřel poprvé stránku Invest-Sector, které mi došly na email a to přímo od firmy, tak jsem uviděl škaredě vypadající stránky téměř bez informací, anonymní a jen s formulářem, kde byly požadovány osobní údaje. Navíc již příchozí email byl bez jména příjemce a také nesplňoval některé právní věci.
Brzy jsem zjistil, že stránky mají několik podob, minimálně dvě podoby a dá se říci, že nabízí více produktů, záleží tedy na tom, jaký referenční link zrovna otevřete a podle toho se Vám ukáže stránka s nabídkou spolupráce. Níže uvedu některé vzhledy dvou webů, které nabízí rozdílný druh spolupráce.
 
 
Kdo stojí za tímto projektem ?
Už od pohledu mi to celkem připomnělo nedávný český program s názvem Brown Gold, který byl stejně anonymní a škaredě vypadající jako Invest Sector. 
Když jsem se podíval na majitele domény, tak se pouze potvrdil první dojem. Podle IP adresy, kde byla doména registrovaná, tak u registrátora tento člověk využívá email info@bg-browngold.com, což je email patřící již nefungujícímu projektu Brown Gold, který podvedl řadu lidí.
 
Něco málo o Bg-Browngold:
Bg Brown Gold byl český projekt, který nastartoval stejně tak rychle, jak následně skončil a bylo v něm registrovaná tisíce lidí z ČR. Rozjezd byl podobný a to prostřednictvím spamu, tedy nevyžádaného emailu, kdy mnoho lidí dostalo email s úžasnou nabídkou Bg Brown Gold
Podstata byla jednoduchá: každý měsíc si musíte koupit jeden balíček kávy, který stál 350Kč. 
Další Váš úkol bylo nabízet svůj link, přes který se registrovali další lidé na způsob MLM a provize jste získávali až do 6 linie a 20Kč z každé objednávky. Tedy pokud by jste měli pod sebou až do 6 linie 100 lidí, kteří si koupili balíček kávy, tak jste vydělali 2 000Kč. Co tak vím od uživatelů, tak balíček kávy chodil dost zpožděně, třeba i o měsíc od objednávky a za nedlouho nechodil vůbec.
Potvrzení toho, že za tímto stojí stejní lidé je i to, že stránka bg-browngold.com je nyní přesměrována na nějaký záchytný formulář, který patří ke stránce invest-sector.com .
 
Další podvody od provozovatelů Invest Sector ?
Bg Brown Gold pravděpodobně není jediný podvodný program za kterým stojí provozovatelé Invest Sector, objevili se informace, že je to již jejich x-tý projekt, což nemohu potvrdit, ale celkem bych tomu věřil. Údajně předchozí projekt byl také WinLife (reklamní propisky), pak to byly žvýkačky. Co mělo projekty spojovat tak to byl Ponzi model, kdy provozovatelé vybírali od členů měsíční poplatky a až z těchto peněz pravděpodobně zadávali výrobky do výroby, protože čekací doba měsíc a déle bylo běžné.
 
Jak funguje Invest Sector ?
Pokud si otevřeme čistě doménu invest-sector.com, tak se objeví moto: Multi Level Marketing, je inspirován knihou: ,,NEJBOHATŠÍ MUŽ V BABYLÓNĚ“
A něco o tom, jak to funguje, zde se mluví o spolupráci prodeje drahých kovů jako je zlato a stříbro, nicméně se jedná o předražené produkty a spolupráce je založena na tom, že zprostředkujete prodej.
 
Další verze stránek nabízí ale úplně něco jiného:
Většinou jsem dostal k dotazu a nebo jako nabídku právě tuto stránku: invest-sector.com/rms.php? , kde je následně zobrazí moto: Viděli jste již někdy tak silný Reklamní Marketingový Systém, který by Vám vydělal za pouhých 55,- Kč (2€) až 5.786,- Kč (210€) měsíčně? My ho máme a můžete ho mít i Vy!
Pro některé lidi to může působit lákavým dojmem, ale logicky uvažující člověk přijde na to, že tento reklamní systém je celkem nesmysl a vydělá hlavně provozovateli stránek.
Vašim úkolem je tedy provést registraci, následně uhradit měsíční poplatek 55 Kč, nebo pro Slováky 2 Eura, což je měsíční poplatek za pronájem stránek. 
Pokud zaplatíte měsíční poplatek, tak doporučené je dále pokračovat tak, že odešlete 20 vašich referenčních odkazů, nebo lépe řečeno, prostě spamujte lidi, na které máte emailovou adresu a někdo z nich se zapojí a vy vyděláte. Provize se dělí až do 7 linie, což je téměř totožné s Bg Brown Gold, kde se vyplácelo 6 linií.
 
Závěr:
Myslím, že není potřeba tento projekt více rozebírat. Musím říci, že mě opravdu překvapuje naivita a hloupost lidí, kteří stojí za tímto projektem, protože je to velmi amatérky udělané a hlavně takto vedený systém není legální, našel jsem tam hned několik věcí, které jsou v rozporu se zákonem v Česku.
Provozovatelé zkrátka využívají často také naivních lidí, kteří si myslím, že takto vydělají peníze, možná vydělají a možná také ne, ale jisté je, že vždy vydělají provozovatelé. A vzhledem k tomu, že si tento systém opravdu nelíbí a nemyslím si, že takto bude fungovat dlouho, tak doporučuji nabídku přehlédnou a pokud Vám email došel přímo od Invest Sector, tak zablokovat email, nebo požádat, at už Vám nic neposílají.
 
Využijte diskuzi níže pokud máte nějaké připomínky a nebo zkušenosti. 
 

—————

Zpět


Diskuze Invest Sector

Datum: 30.07.2014

Vložil: AdamNoW

Titulek: Invest Sencor

Dříve mi došlo několik nabídek a už dlouhou dobu nic.. Z toho asi vyplývá, že se už slehla zem. Lidé prodělali a možná se i ponaučili.

—————

Datum: 15.06.2014

Vložil: Fr.Vozka

Titulek: Invest Sector

Děkuji paní Zdence Karumníkové za včasné upozornění na nevyjasněnou situaci kolem projektu Invest Sector,do kterého jsem se zaregistroval 19.5.2014.Ihned jsem zaplatil měsíční poplatek a rozeslal jsem 20 ref.odkazů.K žádnému výdělku jsem se ale zatím nedopracoval.Na emailový dotaz k této situaci jsem odpověď neobdržel,avšak před pár dny mi došel mail s přislíbem navýšení odměny od 1.7.2014 o 100%.Nechci věřit,že jsem obětí dalšího podvodu.Počkám na začátek července.Vždyť v diskuzi figuruje řada lidí,kteří snad v tomto projektu opravdu vydělávají a nevidím důvod jejich třvrzení zpochybňovat.

—————

Datum: 01.06.2014

Vložil: Adam

Titulek: invest

Tak já měl přímo jméno na účtě kdo mi ty peníze z RMS poslal,byla to nějaká paní Hana Petrová a bylo to ve zprávě pro příjemce a co vím tak RMS je právě tento invest sector.Tak jestli spíš si lidi nemyslejí,že je to něco jinýho.Tak teda nevím,ale peníze jsem dostal,tak jak uvádím od této paní.

—————

Datum: 02.06.2014

Vložil: Jirka

Titulek: Re: invest

Souhlasím s Adamem,já jsem to měl taky tak.

—————

Datum: 01.06.2014

Vložil: Ella

Titulek: Invest Sector

Ahoj,tož já jsem si o tom taky četla,že si vlastně pronajmu reklamu každé měsíc a ono to pak běží za mě a já už nemosím nikde na nic klikat a ten pronájem právě stojí 55 korun měsíčně.Tož jsem do teho šla a teďkom budu čekat co dostanu,tož su aj zvědavá.Ale můj názor je zatím takový,že to mají dobře promyšlené.Je to MLM a ty takhle fungujou a na druhou stranu to,že chtějí jako podmínku 20 lidí?No je fakt,že je to hodně,ale tak bez práce nejsú koláče a něco se urobit kvůli temu musí,né?Tož si držme všeci kdo do teho šél,všecky prstéčky.

—————

Datum: 01.06.2014

Vložil: Jana

Titulek: Invest Sector

Ahoj,já zaplatila také a dostala jsem i peníze.Je fakt,že ze začátku jde o trpělivost,ale zatím jsem s nimi a placením neměla problémy.Nevím tedy kdo a co kde četl,že neplatí,ale mě platí.

—————

Datum: 09.06.2014

Vložil: Nora

Titulek: Re: Invest Sector

Mně nepřišlo nic. Asi se nikdo nezaregostroval, lidi už nevěří. Nebo se mně ptají, jestli to funguje a co mám říkat, když sama nic nedostanu? Oni píšou, že se má poslat 55 Kč a rozeslat 20 e-mailů a případné registrovaní jsou bonus navíc. Není to pravda, zruším to.

—————

Datum: 12.06.2014

Vložil: Bohumil Lichna

Titulek: Re: Re: Invest Sector

Zaslal jsem to 20 lidem,nedostal jsem nic

—————

Datum: 01.06.2014

Vložil: Hana

Titulek: Investor Sector

Já jsem zaplatila a registrovala i lidi pod sebe a úspěch mám.Tak nevím v čem je a u koho je chyba,ale u mě to normálně funguje

—————

Datum: 01.06.2014

Vložil: Lubka

Titulek: Re: Investor Sector

Hana a aký úspech máte? Máte pozitívnu skúsenosť s vyplácaním alebo s registrovaním ľudí?

—————

Datum: 06.06.2014

Vložil: Hana

Titulek: Re: Re: Investor Sector

Tak za květen mám vyplaceno.

—————

Datum: 01.06.2014

Vložil: Hana

Titulek: Re: Investor Sector

No na začátku byl problém s lidmi.Už jen tak něčemu nevěří,ale kdo se mnou do toho šel,tak se také alespoň co já vím přesvědčil o tom,že to funguje.No a já za sebe?První měsíc výdělek jen 33kč,ale druhý už byl mnooooohem krásnější =) a kolik tak to si nechám ráda pro sebe,ale jedu dál a už se těím jaký bude další výdělek.

—————

Datum: 28.05.2014

Vložil: Lenka

Titulek: invest-sector

Zaregistrovala jsem se a zaplatila 55,- a ejhle, to jsem předem nevěděla, že se bude platit každý měsíc. Takhle se chovají jenom podvodníci.(A vypadalo to tak dobře) Ještě jsem zabrouzdala po internetu a naštěstí našla tento článek a diskusi. Propadla bych se hambou, kdybych to měla nabídnout nějakému známému nebo kamarádovi.Díky

—————

Datum: 30.05.2014

Vložil: Kamil

Titulek: Re: invest-sector

Lenko také jsem zaplatil 55 Kč a já jsem to ale nabízel dál, ale nikdo se ani nezapojil, tak jsem skončil hned další měsíc. Musím uznat, že jsem byl naivní, informace zde jsou ale vypovídající.

—————

Datum: 18.05.2014

Vložil: andrea

Titulek: Invest senctor

Já jsem to zaplatila a ani jsem nevěděla, že to budu platit každý měsíc :( Inzerovala jsem na Facebooku a poslal emaily s nabídkou, ale bohužel žádný výdělek..

—————

Datum: 07.05.2014

Vložil: Petrovova J.

Titulek: invest-sector

Registrovala jsem se ale částku 55 Kč jsem neplatila. Nenašla jsem tento popis ale jinak na internetu jsem nenašla žádné informace o Invest-Sector. J.

—————

Datum: 05.05.2014

Vložil: Hana

Titulek: Invest Sector

Došlo mi to také a už jsem zablokovala ten email!

—————


 

.