Duolingo - nejlepší aplikace světa na výuku jazyků nově i Česky a zdarma

29.11.2014 23:49

Duolingo je podle mnohých nejlepší světová aplikace na výuku jazyků a nově začala fungovat také česky. I když tato informace až tak moc nesouvisí s tématikou o čem píši na tomto webu, tak považuji ze velmi přínosné naspat tento článek, protože tato aplikaci jsem si vyzkoušel a mám z ní velmi dobré pocity. Podle mě je opravdu super. V mobilech s podporou Češtiny by měla být dokončená do konce roku, ale přes webovou stránku, lze využívat už nyní a podle mě je to i lepší takto přes web. 
 
Duoligno je považována za jednu z nejlepších aplikací na světě
Apple ji loni vybral jako „iPhone App of the Year“ a v Americe o ní vycházejí články, slibující on-line revoluci ve vzdělávání. V Google Play skončila loni mezi „Best of the Best“. Je zadarmo a po světě si ji stáhlo už skoro 50 milionů lidí.
Firma tvrdí, že 34 hodin Duolinga ve smartphonu má stejný efekt jako jeden semestr na vysoké škole (a že na to existuje nezávislá vědecká studie).
 
Učení jazyku pro vás bude zábavné a brzy poznáte výsledky
Duolingo funguje tak trochu jako počítačová hra, kde plníte krátké úkoly, sbíráte body, přicházíte o životy a krok za krokem postupujete dopředu. Na začátku si nastavíte svojí denní dávku, otestujete svoje znalosti a začnete. Můžete si tak nastavit klidně tu nejmešní a to vám zabere přibližně 10 minut denně, pokud se vám poradaří splnit denní úkol. Máte vždy čtyři životy a když je promrháte, tak jdete zpátky na začátek, denního úkolu a pokud úkol dokončíte, tak posbíráte body a postupujete dál.
 
Píšete, překládáte, tvoříte věty, posloucháte i mluvíte!
Co se mi líbí, tak, že úkoly jsou na psaní, překládání, tvorba vět, ale i na poslech a mluvení. Mluvíte a pokud nevyslovujete správně, tak vás aplikace na to upozorńuje stejně jako třeba učitel.
 
Plná česko-anglická verze má být hotova do konce roku
Do testovací beta-verze se lze přihlásit jen přes web duolingo.com, kde ji ale můžete využívat v podstatě bez problému a naplno. Plná verze bude k dispozici i jako aplikace do iPhonů, iPadů nebo androidů. Kdo nepotřebuje češtinu, může si najít jinou kombinaci, třeba se učit německy z francouzštiny nebo portugalsky ze španělštiny, případně anglicky z ruštiny nebo z čínštiny.
 
Duolingo vymyslel Luis von Ahn, který je také zakladatel CAPATCHA
Aplikaci vymyslel člověk jménem Luis von Ahn, který se proslavil hlavně díky vynálezu jménem CAPTCHA,  který dnes zná každý, kdo někdy někde na webu opisováním roztroušených písmenek a číslic prokazoval, že je člověk, a ne robot.
 
Pokud se chcete naučit Anglicky či se pouze zdokonalit a nebo prostě jen tak podívat, tak na stránce www.duolingo.com se do toho můžete pustit klidně teď hned. Hodně štěstí!
 

—————

Zpět