InvestAukce umožňují zhodnocení peněz pomocí faktoringu.

22.11.2014 22:49
Na začátku roku byl spuštěn celkem zajímavý projekt s názvem InvestAukce, který vznikl na základě inspirace ze zahraničí. InvestAukce poskytují alternativu ke klasickému faktoringu, akorát s větším zaměřením na menší firmy. Rozdíl ve fungování je ale v tom, že na rozdíl od bank fakturu s dlouhou splatností neproplácí sám, ale za provizi organizuje její aukci mezi registrovanými investory. Do té chvíli podle statistik uvedených na webu bylo pomocí investorů profinancováno již přes 65 milionů korun. 
Osobní zkušenost s InvestAukce sice nemám, ale vzhledem k tomu, že myšlenka celého projektu se mi líbí,  tak jsem se rozhodl, že o tom něco málo napíšu.  InvestAukce také před nedávnem obsadily druhé místo v soutěži start-upů GEW.
Investovat je možné od 100 tisíc do 5 milionů korun, na 30 až 120 dní a výnosy jsou 6–18 % p.a. To pro někoho zhodnocení může být zajímavé, ale pro mě to až tak moc zajímavé není. Myslím si, ale že poměr výkon/riziko se dá akceptovat. Četl jsem také v jednom rozhovoru s majitelem, že dosud nezůstala jediná faktura investorům neproplacená.
 

—————

Zpět