Klikačky (PTC) lidem přináší ztrátu času a ponaučení, ale ne peníze. Nebuďte hloupí a neztrácejte čas.

22.04.2013 17:02

 

Tento článek píši, aby i člověk, který s klikačkami (PTC) nemá žádné zkušenosti věděl, jestli se tento typ ,,výdělku" vyplatí a nebo ne, protože internet je plný těchto nabídek a jedna nabídka lepší než druhá, ale realita většinou bývá trošku jiná a lidem, co to různě propagují a spamují všude, kde je to možné, doporučuji aby se nad sebou zamysleli.

Mnoho lidí se zajímá i tento typ výdělku a důvody jsou celkem jasné, nejen propagace o kterou se starají převážně zvláštní lidé. Ale také protože klikačky fungují na jednoduchém principu, kde není potřeba nic umět, není potřebné investovat peníze a  přesto člověk může zdánlivě vydělávat peníze pouze klikání myší na reklamy. To sice možná zní pěkně, ale stačí trocha rozumu a zamyšlení a nejlépe osobních zkušeností a věci už tak růžově vypad nemusí. 

Osobně jsem nikdy žádnou klikačku nezkoušel a ani to nemám v plánu, nicméně samozřejmě znám na jakém principu fungují dostatečně na to, abych vysvětlil zásadní věci, nejen jak klikačky fungují, ale také abych popsal, jestli vůbec má smysl něco takového zkoušet.

 

Co je to klikačka a jakou možností se dá vydělávat :

Klikačky ( neboli PTC ) je v současnosti celkem rozšířený způsob ,,vydělávání" peněz na internetu, i když si myslím, že postupně tento boom ustupuje. 

Klikačky fungují na jednoduchém principu, kde figurují celkem tři strany: Majitel klikačky, zadavatel reklamu, příjemce reklamy.

Majitel klikačky, který bývá nezíván admin je člověk, který provozuje celkem jednoduchý program. Provozovat také program je v této době snadné a svoji klikačku si může udělat v podstatě každý.

Zadavatel reklamy je člověk, nebo firma, která zaplatí majiteli klikačky za propagaci webových stránek formou bannerové reklamy.

A tří strana jsou lidé, co klikají na reklamní bannery. S tím rozdílem, že lidé co kliknou na bannerovou reklamu, dostanou za to zaplaceno.

Takže majitel klikačky takto firmě zajištěje reklamu, ale oproti jiné reklamě, tak zde získává odměnu také člověk, který reklamu zobrazí. A tuto odměnu získá právě od majitele klikaček, který rozděluje určitý podíl na zisku, který získal od zadavatele reklamy. 

Podstata je tedy v tom, že firma, či osoba si zaplatí určitý počet zobrazení bannerové reklamy s odkazem třeba na svoji webovou stránku a tento banner se zobrazuje registrovaným členům konkrétní klikačky. 

PTC program nebo-li klikačka jako zprostředkovatel reklamy, si nechává platit od firem, či osob za každé kliknutí na banner, který propaguje mezi své uživatele, které se zaregistrovali s tím, že na tyto bannery budou klikat, aby následně získali určitou finanační odměnu. 

S nadsázkou to můžeme přirovnat k tomu, že by Vám reklamní agentura platila za to, že sledujete jejich bilboardy a nebo televizní stanice za to, že sledujete reklamy.

 

Podobně fungují surfbary:

Na podobném principu jako klikačky fungují tzv. surfbary, které také část peněz rozdělují mezi členy, co sledují reklamy s tím rozdílem, že v surfbaru není nutno nic proklikávat, ale stačí pouze sledovat reklamní bannery.

Tyto reklamní bannery se objevují uživatelům surfbaru v určitém okně po stažení aplikace, či rámu internetového prohlížeče, např. zapnete počítač a v okénku nainstalované aplikace už se zobrazují reklamy.

 

Kde je problém:

Jeden ze základních problémů klikaček je, že nefungují dlouhou dobu a nebo nevyplácí peníze vůbec a cíleně tedy majitel klikačky podvádí své registrované členy a neplatící klikačky jsou označovány jako scam (podvod). 

Další problém může být minimální čáskta pro výběr peněz. Mimimální částka pro výběr může být například 10 USD, což je sice částka nízká, ale pokud vezmeme v potaz, že za každé kliknutí získáte 0,001 USD, tak i doba pro dosažení minimální částky pro výběr může trvat delší dobu. Během této doby to mnozí uživatele vzdávají a i na to majitelé spoléhají, protože samozřejmě i jim jde v prvé řadě o vlastní zisk. 

 

Kolik je možné vydělávat:

To je otázka, která záleží na více faktorech, protože v klikačkách bývá také možné tzv. upgrade, kdy člen zaplatí určitou částku a budete mít lepší status a získávat tak z kliknutí více peněz.
Další možností navýšení příjmu v klikačce bývá doporučení nového člena pomocí registračního linku, který má každý člen k dispozici.
Pokud doporučíte členy a ti následně klikají, tak vy jako doporučitel získávate další provize.
Když vezmeme v potaz, že za každé kliknutí je možné získat například 0,001 USD a přičteme k tomu faktor, že bývá většinou potřeba reklamu chvilku sledovat, tak není až tak problém si spočítat kolik času je potřebné vynaložit a jaké zisky to přináší.
A hlavně je potřebné myslet na to, že naprostá většina klikaček skončí velmi brzo nebo nevyplatí peníze vůbec a tedy nikomu a nebo většině členům se nepodaří vydělat vůbec nic a nebo dokonce prodělají, protože si zaplatili vyšší status.

Takže nejen to, že se dá vydělat velmi málo peněz, ale také je velmi reálné, že klikačka nebude vůbec vyplácet peníze. Těch dlouhodobých je opravdu pouze několik ze stovek a tisíců.

Takže výdělek záleží na tom, jak moc budete klikat, jestli si zaplatíte vyšší status a také kolik budete mít. tzv referralů, tedy zaregistrovaných/doporučených členů. Dokonce je možné si zakoupit členy do týmu z kterých poté budete mít zisky, pokud jsou aktivní, ale pokud nebudou, tak Vá to stejně nevyplatí

A pokud by jste měli opravdu velké množství aktivních refferalu a opravdu platící klikačku, tak je možné, že dosáhnete zisku několika desítek dolarů, ale pokud nebudete mít, tak horko těžko budete dosahovat pár dolarů za měsíc, které možná ani nepůjdou vybrat.

 

Cílené podvody :

Existují také klikačky, které slibují vysoké zisky za kliknutí. To může být například 10 USD za každé kliknutí.  

Výběry jsou často možné, až od určitého výdělku např.10 000 USD. A doba schválení výběru bývá třeba 3 měsíce od požádání.

Tyto klikačky jsou samozřejmě cílené podvody, protože registrovaní členové, co klikají na reklamu nikdy žádné peníze nedostanou.

Nicméně existují opravdu lidé, kteří tomu věří a jsou schopni tyto klikačky propagovat i dalším lidem, protože věří také v provize.

Ale většina lidí, co vstupují do těchto vysoce výnosných klikaček, tak jdou s tím, že to zkusí, i když tomu moc nevěří, ale říkají si ,,a co když opravdu ty peníze dostanu". ,,Za zkoušku nic nedám" . Ale není žádné kdyby, peníze nikdy nebudou vyplaceny. Takže pouze ztráta času.

Člověk se základním rozumem musí pochopit, že není možné platit takové částky. Stačí se jen zamyslet, protože je jasné, že žádná firma nebyla ochotná platit za kliknutí tak vysoké částky.
Cílem každé reklamy je, aby byla efektivní a tedy následný prodej převýšil náklady na reklamu. Tzn. že lidé, kteří klikají na reklamu by si museli následně zakoupit nějaký produkt, či službu firmy která inzeruje svoji reklamu, aby byla reklama efektivní a zisk z ní převýšil náklady.

 

Závěr
O klikačkách se říká, že jsou dobré na pochopení hodnoty peněz a času.

Klikačka pro Vás může znamenat tedy pouze ponaučení a ne výdělek.  Stejně na tom jsou surfbary, ty jsou dokonce možná ještě horší.

Zapomeňte na to, že budete získávat z klikaček nějaký příjem vyšší než pár dolarů za mnoho hodin nudného a nekonečného klikání a to jen když budete mít štěstí, protože jak už jsem psal výše, tak většinou nevyděláte vůbec nic, protože peníze nebudou stejně vyplaceny, protože naprostá většina klikaček vůbec žádné peníze nevyplácí !

Rozumný člověk se těmto programům vyhybá a pokud si o sobě i vy myslíte, že jste alespoň trošku rozumní, tak se jim také vyhněte také, protože jediné co Vám klikačka nabízí je ztráta času a ponaučení a to asi nehledáte.

Nebuďte hloupí, protože to opravdu nestojí ani za pokud, čas je to nejdůležitější co máte a proto ho využívejte efektivně a pokud to budete dělat, tak příjmy budou deleko vyšší. 

Čas věnujte radši svému osobnímu rozvoji a vzdělávání ve finanční gramotnosti, protože pokud to budete dělat, tak dříve nebo později příjde úspěch a budete vydělávat dalekové více než v nesmyslech typu klikačky. A pokud se nechcete vzdělávat a tím pádem nechcete ani být více finančně nezávyslí, tak místo klikání na reklamu jdite radši ven na procházku.

Tímto způsobem se zkrátka peníze nevydělávají, pokud chcete vydělávat peníze, tak musíte zvolit jiný směr. A pokud jste připraveni, tak mi klidně můžete napsat a já Vám ukáži lepší možnosti pro příjem peněz.

 

V diskuzi níže můžete přidat svůj názory a nebo zkušenosti s klikačkami.

—————

ZpětDiskuze, názory, zkušenosti

Datum: 26.02.2017

Vložil: Demo50

Titulek: Re: Coinformail

Coinformail - strata času, naviac su to drzi hajzlici!

—————

Datum: 09.02.2016

Vložil: pitbulmama

Titulek: Pravda o klikačkách.Průzkum.

Zdravím autora tohoto článku.Přiměl mě k pokusu a průzkumu tzv..klikaček a jimi pohlcených klikačů.Protože zde byl autor nařčen z toho ,že kritizuje něco co nevyzkoušel tak já jsem tomu dala týden svého úsilí a času.Výsledky mě nepřekvapili,protože ač autor jak uvádí neklikal ,přesto trefil hřebíček na hlavičku.Svědčí o to i komentáře na jeho stránce.Některé lidi opravdu klikání připravilo o zdravý rozum ,protože by jinak pod článek,který zaujal negativní postoj ke klikačkám by se nesnažili polapit referally.A co se týká výdělku 2500 dolarů za 9 měsíců.Snad si to umí každý spočítat,že zas taková láce to není nehledě na promarněný čas ,který vám bere jiné daleko lepší zážitky,příležitosti.Proto žijte a neklikejte.

—————

Datum: 22.09.2018

Vložil: marek

Titulek: Re: Pravda o klikačkách.Průzkum.

Ja to nerobim ale nech si kazdy robi co chce. A neurazat.

—————

Datum: 03.02.2016

Vložil: Janga

Titulek: NeoBux

Ahojte, taky jsem zkoušel nějaké klikačky ale asi nej u které jsem skončil je NeoBux. Je na trhu od rou 2008 má přes 20mil registrovaných a vyplatil přes 80mil dolarů takže je to stabilní firma a je nejlepší v tomhle " oboru ". Jde o klasikou klikačku kde klikáte na reklamy , denně jich je cca 25-35 a máte možnost plnit i různé jednoduché úkoly. NeoBux má celkem dobrý systém s lidmi kteří se neregistrují pod nikoho , ty potom pronajímá a vy si je můžete pronajat, takhle nemusíte hledat lidi pod sebe. Osobně mám takhle denně cca 2 dolary prozatím ale pořád to stoupá takže není problém se dostat a výdělky 30 dolarů denně.
Pokud máte zájem podívejte se tady na návod https://neobux-navod.webnode.cz/

—————

Datum: 27.05.2016

Vložil: niazis

Titulek: Re: NeoBux

Potvrzuji neobux vyplácí a dá se vydělat

—————

Datum: 03.02.2016

Vložil: ptc-click

Titulek: ptc-click

https://www.ptc-click.cz/

—————

Datum: 17.01.2016

Vložil: Alliana

Titulek: zkusenost

ja teda za sebe po mnoha pokusech u klikacek jsem nasla tuto a teda ja jsem spokojena jako zelva a lidi na fcb skupine taky. Mrknete se zde
https://trafficmonsoon.freepage.cz/uvod/

Ma dve formy privydelku, jeden klikani a druhy investice( neni povinna, ale lidi hodne do toho investuje)

—————

Datum: 04.11.2015

Vložil: jarda

Titulek: admin

za prve doporucil bych nepsat o necem o cem nic nevim(pomecer cas a penize za druhe kdyz pisu clanek tak bez chyb a ted pujdeme k te matlanine refer. sou fajn ale vubec nejsou k dosazeni obnosu nekolika stovek dolru denne vubec nutne velkej vydelek na klikacce funguje na bazi prvotni investice nebudu prece jak bl rok klikat aby naklikal 10 dolacu na ivestici co se tejce plati ci neplati 250 kc jako prvotni investice je pakatel a kdyz o to prijdu tak to neboli takle se vlastne do dvou dnu dozvite jak na tom klikacka je mimochodem ja sem u jedne klikacky 9 mesicu ze ziskem 2500 dolacu za den nebudu se tu dohadovat a proto ani davat odkaz

—————

Datum: 15.10.2015

Vložil: coinformail

Titulek: coinformail podvod

ráda bych vás všechn odradila od Coinformail. Samozřejmě jsem se napálila, chci jim to vrátit i s úroky a pořádně je pomluvit všude kde se dá.
Coinformail je PODVOD.
Minimální částka k výplatě se mi už dvakrát navýšila. Původně to bylo méně než 2000 Kč. Pak navýšili částku na 2000 Kč a teď, když mám 1500 Kč, minimální částka k výplatě jsou 2500 Kč.

Dá se čekat, že se nadále bude navyšovat, abych nikdy nemohla o peníze požádat. a to ještě není všechno:

"O částku se žádá na emailu vyplaty@coinformail.com"
Jen zkuste na ten mail něco poslat. Příjde vám automatická zpráva, že na tento e-mail se nepodařilo nic doručit. !!!!!!

Nenechte ze sebe dělat blbce.

—————

Datum: 29.09.2015

Vložil: w

Titulek: Klikačky - emailovky

https://www.klikatcz.cz/

—————