Klikačky (PTC) lidem přináší ztrátu času a ponaučení, ale ne peníze. Nebuďte hloupí a neztrácejte čas.

22.04.2013 17:02

 

Tento článek píši, aby i člověk, který s klikačkami (PTC) nemá žádné zkušenosti věděl, jestli se tento typ ,,výdělku" vyplatí a nebo ne, protože internet je plný těchto nabídek a jedna nabídka lepší než druhá, ale realita většinou bývá trošku jiná a lidem, co to různě propagují a spamují všude, kde je to možné, doporučuji aby se nad sebou zamysleli.

Mnoho lidí se zajímá i tento typ výdělku a důvody jsou celkem jasné, nejen propagace o kterou se starají převážně zvláštní lidé. Ale také protože klikačky fungují na jednoduchém principu, kde není potřeba nic umět, není potřebné investovat peníze a  přesto člověk může zdánlivě vydělávat peníze pouze klikání myší na reklamy. To sice možná zní pěkně, ale stačí trocha rozumu a zamyšlení a nejlépe osobních zkušeností a věci už tak růžově vypad nemusí. 

Osobně jsem nikdy žádnou klikačku nezkoušel a ani to nemám v plánu, nicméně samozřejmě znám na jakém principu fungují dostatečně na to, abych vysvětlil zásadní věci, nejen jak klikačky fungují, ale také abych popsal, jestli vůbec má smysl něco takového zkoušet.

 

Co je to klikačka a jakou možností se dá vydělávat :

Klikačky ( neboli PTC ) je v současnosti celkem rozšířený způsob ,,vydělávání" peněz na internetu, i když si myslím, že postupně tento boom ustupuje. 

Klikačky fungují na jednoduchém principu, kde figurují celkem tři strany: Majitel klikačky, zadavatel reklamu, příjemce reklamy.

Majitel klikačky, který bývá nezíván admin je člověk, který provozuje celkem jednoduchý program. Provozovat také program je v této době snadné a svoji klikačku si může udělat v podstatě každý.

Zadavatel reklamy je člověk, nebo firma, která zaplatí majiteli klikačky za propagaci webových stránek formou bannerové reklamy.

A tří strana jsou lidé, co klikají na reklamní bannery. S tím rozdílem, že lidé co kliknou na bannerovou reklamu, dostanou za to zaplaceno.

Takže majitel klikačky takto firmě zajištěje reklamu, ale oproti jiné reklamě, tak zde získává odměnu také člověk, který reklamu zobrazí. A tuto odměnu získá právě od majitele klikaček, který rozděluje určitý podíl na zisku, který získal od zadavatele reklamy. 

Podstata je tedy v tom, že firma, či osoba si zaplatí určitý počet zobrazení bannerové reklamy s odkazem třeba na svoji webovou stránku a tento banner se zobrazuje registrovaným členům konkrétní klikačky. 

PTC program nebo-li klikačka jako zprostředkovatel reklamy, si nechává platit od firem, či osob za každé kliknutí na banner, který propaguje mezi své uživatele, které se zaregistrovali s tím, že na tyto bannery budou klikat, aby následně získali určitou finanační odměnu. 

S nadsázkou to můžeme přirovnat k tomu, že by Vám reklamní agentura platila za to, že sledujete jejich bilboardy a nebo televizní stanice za to, že sledujete reklamy.

 

Podobně fungují surfbary:

Na podobném principu jako klikačky fungují tzv. surfbary, které také část peněz rozdělují mezi členy, co sledují reklamy s tím rozdílem, že v surfbaru není nutno nic proklikávat, ale stačí pouze sledovat reklamní bannery.

Tyto reklamní bannery se objevují uživatelům surfbaru v určitém okně po stažení aplikace, či rámu internetového prohlížeče, např. zapnete počítač a v okénku nainstalované aplikace už se zobrazují reklamy.

 

Kde je problém:

Jeden ze základních problémů klikaček je, že nefungují dlouhou dobu a nebo nevyplácí peníze vůbec a cíleně tedy majitel klikačky podvádí své registrované členy a neplatící klikačky jsou označovány jako scam (podvod). 

Další problém může být minimální čáskta pro výběr peněz. Mimimální částka pro výběr může být například 10 USD, což je sice částka nízká, ale pokud vezmeme v potaz, že za každé kliknutí získáte 0,001 USD, tak i doba pro dosažení minimální částky pro výběr může trvat delší dobu. Během této doby to mnozí uživatele vzdávají a i na to majitelé spoléhají, protože samozřejmě i jim jde v prvé řadě o vlastní zisk. 

 

Kolik je možné vydělávat:

To je otázka, která záleží na více faktorech, protože v klikačkách bývá také možné tzv. upgrade, kdy člen zaplatí určitou částku a budete mít lepší status a získávat tak z kliknutí více peněz.
Další možností navýšení příjmu v klikačce bývá doporučení nového člena pomocí registračního linku, který má každý člen k dispozici.
Pokud doporučíte členy a ti následně klikají, tak vy jako doporučitel získávate další provize.
Když vezmeme v potaz, že za každé kliknutí je možné získat například 0,001 USD a přičteme k tomu faktor, že bývá většinou potřeba reklamu chvilku sledovat, tak není až tak problém si spočítat kolik času je potřebné vynaložit a jaké zisky to přináší.
A hlavně je potřebné myslet na to, že naprostá většina klikaček skončí velmi brzo nebo nevyplatí peníze vůbec a tedy nikomu a nebo většině členům se nepodaří vydělat vůbec nic a nebo dokonce prodělají, protože si zaplatili vyšší status.

Takže nejen to, že se dá vydělat velmi málo peněz, ale také je velmi reálné, že klikačka nebude vůbec vyplácet peníze. Těch dlouhodobých je opravdu pouze několik ze stovek a tisíců.

Takže výdělek záleží na tom, jak moc budete klikat, jestli si zaplatíte vyšší status a také kolik budete mít. tzv referralů, tedy zaregistrovaných/doporučených členů. Dokonce je možné si zakoupit členy do týmu z kterých poté budete mít zisky, pokud jsou aktivní, ale pokud nebudou, tak Vá to stejně nevyplatí

A pokud by jste měli opravdu velké množství aktivních refferalu a opravdu platící klikačku, tak je možné, že dosáhnete zisku několika desítek dolarů, ale pokud nebudete mít, tak horko těžko budete dosahovat pár dolarů za měsíc, které možná ani nepůjdou vybrat.

 

Cílené podvody :

Existují také klikačky, které slibují vysoké zisky za kliknutí. To může být například 10 USD za každé kliknutí.  

Výběry jsou často možné, až od určitého výdělku např.10 000 USD. A doba schválení výběru bývá třeba 3 měsíce od požádání.

Tyto klikačky jsou samozřejmě cílené podvody, protože registrovaní členové, co klikají na reklamu nikdy žádné peníze nedostanou.

Nicméně existují opravdu lidé, kteří tomu věří a jsou schopni tyto klikačky propagovat i dalším lidem, protože věří také v provize.

Ale většina lidí, co vstupují do těchto vysoce výnosných klikaček, tak jdou s tím, že to zkusí, i když tomu moc nevěří, ale říkají si ,,a co když opravdu ty peníze dostanu". ,,Za zkoušku nic nedám" . Ale není žádné kdyby, peníze nikdy nebudou vyplaceny. Takže pouze ztráta času.

Člověk se základním rozumem musí pochopit, že není možné platit takové částky. Stačí se jen zamyslet, protože je jasné, že žádná firma nebyla ochotná platit za kliknutí tak vysoké částky.
Cílem každé reklamy je, aby byla efektivní a tedy následný prodej převýšil náklady na reklamu. Tzn. že lidé, kteří klikají na reklamu by si museli následně zakoupit nějaký produkt, či službu firmy která inzeruje svoji reklamu, aby byla reklama efektivní a zisk z ní převýšil náklady.

 

Závěr
O klikačkách se říká, že jsou dobré na pochopení hodnoty peněz a času.

Klikačka pro Vás může znamenat tedy pouze ponaučení a ne výdělek.  Stejně na tom jsou surfbary, ty jsou dokonce možná ještě horší.

Zapomeňte na to, že budete získávat z klikaček nějaký příjem vyšší než pár dolarů za mnoho hodin nudného a nekonečného klikání a to jen když budete mít štěstí, protože jak už jsem psal výše, tak většinou nevyděláte vůbec nic, protože peníze nebudou stejně vyplaceny, protože naprostá většina klikaček vůbec žádné peníze nevyplácí !

Rozumný člověk se těmto programům vyhybá a pokud si o sobě i vy myslíte, že jste alespoň trošku rozumní, tak se jim také vyhněte také, protože jediné co Vám klikačka nabízí je ztráta času a ponaučení a to asi nehledáte.

Nebuďte hloupí, protože to opravdu nestojí ani za pokud, čas je to nejdůležitější co máte a proto ho využívejte efektivně a pokud to budete dělat, tak příjmy budou deleko vyšší. 

Čas věnujte radši svému osobnímu rozvoji a vzdělávání ve finanční gramotnosti, protože pokud to budete dělat, tak dříve nebo později příjde úspěch a budete vydělávat dalekové více než v nesmyslech typu klikačky. A pokud se nechcete vzdělávat a tím pádem nechcete ani být více finančně nezávyslí, tak místo klikání na reklamu jdite radši ven na procházku.

Tímto způsobem se zkrátka peníze nevydělávají, pokud chcete vydělávat peníze, tak musíte zvolit jiný směr. A pokud jste připraveni, tak mi klidně můžete napsat a já Vám ukáži lepší možnosti pro příjem peněz.

 

V diskuzi níže můžete přidat svůj názory a nebo zkušenosti s klikačkami.

—————

ZpětDiskuze, názory, zkušenosti

Datum: 17.01.2015

Vložil: jenis

Titulek: Re: Marnost výdělku

Mě už 2x zaplatil Mášmail : https://masmail.cz/sign/up?uid=11c94d65d11cf3efe715e3ede815319d, ale mám tam skoro plný počet rr.
Teď zkouším novinku - uvidíme, moc času to zase nestojí:
https://payfunda.biz/ref/?share=jenis1

—————

Datum: 04.08.2015

Vložil: jarsa

Titulek: Re: Marnost výdělku

Rok jsem klikala goldmail, když jsem docílila častku 816 kč, přestaly emaily chodit (výplatní 1000kč), pak přišel, podívala jsem se do přehledu, tam byly 2 koruny a na dotaz kam zmizely již vydělané peníze mi bylo sděleno, že když po roce nemám těch 1000, tak se to vynuluje. Takže ted mám o něco víc, ale výplatní je 2000kč, takže to dopadne stejně a je to o ničem, nebo spíš podvod?

—————

Datum: 08.09.2015

Vložil: Asmodina

Titulek: Re: Re: Marnost výdělku

Tak s tímto souhlasim na tyhle podvodníčky jsem naletela taky. Netuším jak to bude pri vysi 2000 pač vam aspon odpověděly, na moje opakovane dotazy kam to zmizelo atd. mi nikdo ani jednou neodpověděl. Mimochodem se vam to nevynulovalo,ale postoupila jste do 2 levelu a vlastne jste si z toho vydelku ten level zaplatila. A pokud je muj odhad správny, stane se to zase pri dosazeni hranice 2000 a vy postoupite do 3 levelu a penize zase neuvidite. Takze GOLDMAIL je prostě nehorazný scam,a znat osobně ty, co to maji na starosti ,tak přísaham že by jim asi drátovaly huby na chirurgii.

—————

Datum: 11.11.2014

Vložil: Jana

Titulek: klikačky a klikačky

Jak se díváte na zobrazování 10 reklam denně, po této aktivaci se vám připisují peníze na účet každých 20 minut - 72x . Podotýkám, že tam byla investice. Protože klikat někde za 0,01USD je totální blbost.

—————

Datum: 27.10.2014

Vložil: petriiik

Titulek: Můj čtyřdenní výlet do světa klikaček

https://www.neatbux.com/?ref=pjks
....zkuste to, dávají vstupní bonus 5e, několikrát jsem tam vyhrál a za klik platí královsky, tak rychle než to zavřou :)
https://dollarsincome.com/-463670.htm
....tady jsem měl za 4 dny skoro 10USD ale teď už to jde pomalu
https://www.probux.com/?r=pjks
...taky výrazně více než jinde, ale tady už se prý zavírá
https://www.paidverts.com/ref/pjks
... snaží se odlišit od ostatních, pár dnu to nebylo nic moc a pak jsem dostal 1 klik za 0,25 USD

https://csereklikk.penzforrasok.com/?ref=1969
a na závěr nevím proč tahle maďarská mě baví nejvíc :))

Neberu to moc vážně, je jedno jestli klikám do settlerů nebo sem :) tyhle risknu o nic nepřijdu a s těma ostatníma kde jsem nasbíral 0,04USD nebudu ztrácet čas, ale jestli někdo chce abych mu dělal referrala stačí říct, pokud v tom už nejedu přidám se :)

—————

Datum: 08.12.2014

Vložil: jenis

Titulek: Re: Můj čtyřdenní výlet do světa klikaček

Ahoj, poté co jsem byla zhnusena PROBUX-em, přestože mi poměrně dlouho a slušně platili jsem narazila na novou klikačku s poměrně slušným výdělkem.Výhodou je že má perfektně vypracovaný systém RR( jsou řazeni dle expirace, takže je to přehledné). Je tam možnost upgrade na 3 měs., takže nehrozí taková finanční ztráta, což se doufám nestane, protože jsem spokojená. Zatím platí do 2 dnů.
https://www.mousebux.net/?ref=jenis1

—————

Datum: 25.09.2014

Vložil: Vadrag

Titulek: Klikačky

Jsem důchodce,času na klikání mám dost. Za několik let jsem vyzkoušel stovky klikaček. Pravdou je, že jejich život je jepičí. Některé nevydržely ani měsíc. Jsou však i takové, které přinášejí výdělek. V současné době mám na kontě z této činnosti více, než 100 USD. Nikdy jsem do toho neinvestoval vlastní peníze, s vyjímkou těch, které jsem si vydělal klikáním. Rovněž jsem nikdy neměl jediného direct referála. Ale kdybych dostal zaplaceny všechny payouty, byl bych boháč,.
Nejhorší na ptc je, že se nemůžete spolehnout vůbec na nic. Dokonce i klikačky, na které až dosud byl naprostý spoleh, neočekávaně krachují. Nyní jsou to: Probux, Fusebux, Zapbux. Mám dojem, že jsou všechny od jednoho admina..Měl jsem u nich připraveno cca 20 USD k proplacení-na to můžu zapomenout.
Mé doporučení pro ty, kteří i přes všechna negativa mají nzájem:
CashnHits, Clixsense,BuxLeader.

—————

Datum: 11.01.2015

Vložil: avulsed

Titulek: Re: Klikačky

Naprosto souhlasím s výše uvedeným článkem.Každý si to ale musí zkusit a tak aby nebyl zklamaný, ať jde do klikaček, které jsou na trhu déle. Např. výše zmiňované clixsence, cahnhits,

—————

Datum: 12.09.2014

Vložil: okal

Titulek: ojoo

Vychvalovaná klikačka - nevyplácí a podpora se různě vymlová.
Zaplatil jsem si členství 39 US , bylo mě vyplaceno jednou 5 dolarů.
Ty platby co všichno nadhaněší inzerují nejsou pravda. Výdělek je možný pouze zakoupením "klikačů" -refferalů . Zakoupíte je a oni vám " prodají " , takové že místo plánovaných 5 - 10 kliknutí denně, kliknou jednou, nebo vůbec. Samá fikce .

—————

Datum: 10.08.2014

Vložil: menestheus

Titulek: Neblázněte

Zdravím všechny kteří si stejně jako já naivně mysleli že můžou dřepět doma a vydělat na jachtu :-) :-)
Předem podotýkám že je to jen a jen můj názor.
Po půl roce jsem si spočítal jak to vlastně s tím vyděláváním je.Konkrétně mám na mysli ProBux o kterém všichni píší jak je skvělý a aby jste se přihlásili přes jejich referenční linky,což je pochopitelné jelikož čím víc hloupých oveček budou mít,tím víc budou vydělávat na VÁS.Vy budete mít centy a oni dolary :-) Proč by jste se měli přihlašovat přes ně když můžete samy?
Ze všeho nejdříve si potřebujete vydělat na základních 200 referálů které si koupíte za pár desítek dolarů což nějakou tu dobu trvá ( bez vložení svých peněz cca 3 měsíce pokud budete klikat na reklamy každý den a strávíte u toho hodně a hodně a hodně času.Já osobně jsem měl průměrně 70 odklepnutých inzerátů denně. A podmínka je jen z jedné IP adresy takže zapomeňte na klikání v práci,ve škole nebo na dovolené atd. kde jsou veřejné adresy jelikož vám probux stornuje účet a vezme vám bez náhrady všechny vydělané peníze a je jedno kolik tam máte.Máte utrum. Toto jsou potvrzené zkušenosti. Když se již dopracujete k počtu 200 referálů tak se o ně musíte také starat,což znamená že ty co vám nevydělávají musíte recyklovat a ostatní prodlužovat.Někde na youtube je i video od jednoho uživatele který vám vehementně radí aby jste je prodlužovali na tu nejdelší dobu což je jeden rok.Nesmysl!! Prodloužení jednoho referálu na rok vás stojí 1 dolar.Vy máte 200 dolarů na vyhození??? To by jste museli být blázni a nebo jako oni do toho dávat svoje peníze. Měli by jste mít zapnutý autopay aby se vám prodlužovali ty aktivní referály což je taky nesmysl.Oni se vám prodlužovat automaticky sice trochu budou ale nepočítejte s tím že už se o to nemusíte starat.Prodlužovat je stejně budete.200 referálů na měsíc máte za 40 dolarů a pak je zase musíte prodlužovat a prodlužovat atd.Můžete je samozřejmě prodlužovat po částech třeba po deseti za 2 dolary ale to je jen na vás jakou taktiku si zvolíte.Pokud jich máte tedy 200 a máte na nich minimálně jedno kliknutí denně tak by vám podle jejich tabulek měli vydělat cca 1,5 dolaru denně.Vyděláváte tedy jen na to prodlužování.Mám přibližně 300-350 kliknutí denně což by mělo být cca 2-2,5 dolaru a 1,5 dolaru i s autopay který mi sebere cca 0,5 dolaru mám jen tak tak a ty peníze pak stejně strkáte do prodlužování.Zakoupit si golden členství za 80 dolarů vám potrvá dost dlouho.Pokud vám někdo namlouvá že je lepší si golden členství zakoupit z vlastích prostředků tak právě s těmahle lidmi ProBux počítá.Nic není zadarmo a bez práce koláče rozhodně nebudou.Navíc adminové probuxu na vás z vysoka dlabou a v ničem vám nikdy nepomůžou.Neustále jsou problémy s bonusovými inzerátyza 0,1 a 0,015 dolarů na které klikáte aby jste si nějaký ten cent přilepšili,jsou totiž nefunkční a nedostanete nic a klikáte na ně zbytečně.Je to sice jen můj názor ale doufám že to někoho nakopne a nenaletí těmhle vychytralým lidem.Budu se snažit klikat dál jelikož pracuji z domova a mám tedy dost času ho ztrácet a po nějaké době sem dám další poznatky ale pochybuji že budou lepší. :-) Ale tu jachtu bych chtěl :-)
Je to jen a jen váš čas

—————