Pokud píšete rádi články, můžete si za to nechat platit.

10.04.2014 00:15

 

Jeden ze způsobů, jak vydělat peníze je psát články pro různé weby, či magazíny. 
Psaní článků není rozhodně pro každého, ale je to hlavně pro lidi, co mají nadání psát smysluplné články, nicméně neznamená to, že musíte být vyloženě nadaní spisovatelé. 
Každopádně si myslím, že celkem důležité také je, aby Vás to i bavilo, protože přece jen se píše lépe, pokud to člověka baví.
 
Jak to funguje?
Existuje řada webových stránek a různých magazínů, kteří si platí za to, že jim někdo napíše článek, který si následně dají na svůj web. Lidem, kteří takto píšou články se také říká copywriteři. 
Může se jednat například o různé recenze na zboží v e-shopu, popis zboží, či například srovnávací recenze a nebo různé příběhy. Zkrátka témat je mnoho.
 
Kolik je možné vydělat?
Obecně platí jednoduché pravidlo a to, čím více bude obsah kvalitní, tím větší cenu článek má.
Obyčejné články se většinou prodávají kolem 100 Kč za článek a ty náročnější třeba za několik stovek a někdy ještě dráže. Záleží na obsahu, rozsahu a náročnosti článku.
Kdyby jste tedy psali články za 100 Kč, které by se líbily a měly by odbyt, tak si tímto způsobem můžete přivydělávat v řádu stovek, či několika tisíc měsíčně, což pro některé může být zajímavé a hlavně když je to baví.
Nicméně je řada lidí, co se psaním živí, ale většinou se jedná o různé redaktory magazínů, takže živit se tím také můžete, ale pokud začínáte, tak bych s tím rozhodně nepočítal, nicméně postupem času, pokud máte nadání a bude Vás to bavit, tak si tímto způsobem můžete vydělávat i zajímavější peníze i v řádu desítek tisíc za měsíc.
 
Jak začít :
V prvě řadě by jste si měli vybrat téma na které by jste chtěli psát, nebo se podívali na poptávky v různých inzercích mikroprací, či nejlepším případě na webech k tomu určených jako třeba:
 

—————

Zpět


Máte dotazy ?