Proč NEkupovat novou Českou virtuální měnu CzechCrownCoin (CZC)

24.08.2014 14:17
 
Před několika dny se začala veřejně prodávat Česká virtuální měna CzechCrownCoin (CZC) a když se mě na to pár lidí hned ptalo, tak jsem si řekl, že o tom také napíši krátký článek. V kryptoměnách jsem se dříve pohyboval celkem dost, takže je mi jasné, proč CzechCrownCoin vznikl, kdo na tom vydělá a také kdo na tom prodělá.
Na úvod by také bylo dobré vědět, že CZC není první kryptoměnou, která byla uvedena Čechy, ale dá se říci, že první měna, která se povedla celkem medializovat.
 
Majitelé to udělali vcelku chytře, nejprve založili webové stránky s měnou www.czechcrowncoin.cz a oznámili, že se začne prodávat, nechali si napsat pár PR článků na větších portálech, tak aby kolem toho udělali trošku bublinu a dokonce i Česká televize odvysílala reportáž o CZC.
Další typický krok pro vytvoření bubliny byl, že nákupní cena byly zvýšena kvůli údajně velkému zájmu. Cena CzechCrownCoinu byla totiž původně stanovena 0.25 Kč za 1 CZC, ale následně byla zvýšena na 1.25 a za tuto cenu se nyní dá zakoupit na webu www.czechcrowncoin.cz.
Celkem má být k dispozici 100 milionů CZC s tím, že nyní se prodává s názvem ,,exkluzivní limitovaná edice", což je používané slovní spojení, jak se dá tvoří bublina a uměle zvýšuje zájem.
 
V posledním roce vzniklo tisíce nových digitálních měn, ale všechny dopadaly v podstatě stejným způsobem. Největší bubliny byly kolem státních měn, které byly vždy určené pro určitý stát, stejně tak jako CzechCrownCoinu. Pokud Vždy pouze došlo k tomu, že ze začátku šla hodnota nahoru, ale nakonec spadla k naprostému minimu a stejně tak se to stane i v případě CZC. Ostatně pokud chcete sledovat ceny různých kryptoměn, tak můžete navštívit stránku www.coinmarketcap.com, kde najdete stovky měn včetně jejich hodnoty. Nejvyšší hodnotu má Bitcoin, který odstaroval celé odvětví virtuálních měn. 
 
Ti kteří zvažují nad koupi této měny by si měli v první řadě uvědomit, proč vůbec taková měna vznikla. Důvod proč vzniklo v poslední době tisíce nových měn byl hlavně ten, že majitelé na tom chtěli vydělat a to jak samotná měna nakonec dopadne už pro ně nebylo až tak podstatné. Ostatně sami věděli, jak to celé dopadne. Tyto věci mají totiž stejný scénář.
 
Pokud máte nějaké dotazy a nebo připomínky,  tak mi neváhejte napsat.
 
 

—————

Zpět