Toto téma již není publikované !

Vylepšené bylo přesunuto do osobního rozvoje.

Klikněte zde 

A vstupte do upravené kategorie.

 

 

 

Toto téma může být pro mnohé důležité a přínosné, proto mu věnujte pozornost. 

Najdete zde různé zdroje a tipy, kde je možné čerpat hodnotné informace, které vám mohou přinést ty správné myšlenky a usnadnit tak cestu k cíli. 

Říká se, že úspěch po sobě zanechává stopy. Pokud se tedy budete učit od úspěšných a naučíte se přemýšlet stejným způsobem, tak můžete dosáhnout toho stejného. Rozdíl mezi úspěšným a neúspěšným člověkem je totiž v tom, že každý přemýšlí a následně jedná jiným způsobem. Nabízí se tedy otázka, proč vyšlapávat cestičku stylem pokus-omyl, když už cesta vyšlapaná je a každý může rovnou začít správně a ušetřit si tak čas, námahu a peníze zbytečnými chybami.

 

Odkud můžete získávat informace + konkrétní příklady : 

A, Online kurzy, školení

B, Internetové stránky

C, Knihy 

D, Filmy

 

A, Online kurzy, školení

Online kurzy bych rozdělil na dva typ: Online kurzy, které jsou otevřené nastálo a online kurzy, které je možné zakoupit pouze omezenou dobu.

Kurzy z různých oborů nabízí například projekt Kurzy pro radost, o kterém jsem dříve napsal kratší článek. Do článku můžete vstoupit kliknutím zde.

Časově omezené kurzy se obvykle se skládají z tzv. předkampaně, kde je možné sledovat několik videí zdarma, které již jsou sami o sobě přínosné. A následně se můžete rozhodnout, zde chcete v kurzu pokračovat i dále. 

Aktuálně otevřené kurzy:

Pokud bude nějaký kurz aktuálně probíhat a bude vypadat zajímavě, tak ho přidám do této části..

 

B, Internetové stránky

Existuje velké množství stránek, které jsou zaměřeny na osobní rovoj, ale ne každé jsou dostatečně kvalitní. V České republice je asi nejznámějším webem, který se zaměřuje na osobní rozvoj magann Firstclass, kde najdete mnoho inspirativních a kvalitních článků.On-line magazín FirstClass přibližuje myšlení a životy bohatých. Vysvětluje, proč tito lidé dosahují lepších výsledků, když se narodili a vyrostli ve stejném prostředí, absolvovali stejné či horší školy a stýkali se s podobnými lidmi.

Vstupte na stránky Firstclass.

 

C, Knihy

Vzhledem k tomu, že úspěšných lidí, kteří své znalosti předávají dále v podobě knih je opravdu velké množství, tak se těžko dá zvolit, které knihy jsou nejlepší. Ale určitě je přínosné číst takovéto knihy, protože tím můžete změny myšlení a začít přemýšlet stejně jako ti, co knihy napsali. Také záleží jestli chcete knihu o osobním rozvoji, finanční gramotnosti a nebo odbornou knihu pro konkrétní obor podnikání.

Některé knihy by měly být povinnou četbou pro každého, protože finanční gramotnost je velmi důležitá v životě člověka.

 

10 knih, které získaly značnou popularitu

(K popisu knih jsem využil převážně originální text)

Jak získávat přátele a působit na lidi – Dale Carnegie:

Příručka, která je po desítky let světovým bestselerem. Pomůže vám poznat a pochopit velké tajemství správného způsobu, jak jednat s lidmi. Pokud budete jednat podle rad Dala Carnegieho, stanete se oblíbenými a všude budete vítáni, budete si umět získat druhé na svou stranu a budete skutečnou vůdčí osobností, neboť budete umět zařídit, aby lidé dělali rádi to, co chcete. Dala Carnegie také ještě napsalv roce 2012 knihu na stejném principu, ale více orientovanou pro dnešní dobu, nicméně podstata knihy je stejná. Jak získávat přátele a působit na lidi ve věku digitálních technologií.

Hodnocení a názory čtenářů můžete najít zde a nebo také zde.

 

Nejbohatší muž v Babylóně – George S. Clason

Nejlepší kniha, která kdy byla napsána na téma bohatství. Je vynikající inspirací a návodem, jak zbohatnout! Nejlepší ze všech inspiračních děl na téma obchodní zdatnosti a finanční prosperity vedoucí k osobnímu blahobytu. Prosté a přitom fascinující příběhy vás usměrní na správnou cestu vedoucí k úspěchu a ke spokojenosti, nabídnou vám správný pohled na ekonomiku a řešení vašich osobních problémů.Odhalí vám tajemství, jak se k financím dostat, jak si je udržet a jak peníze vydělávají další peníze.

Hodnocení a názory čtenářů můžete najít zde a nebo také zde.

 

Myšlením k bohatství – Napoleon Hill

Moudrost, ke které dospěli bohatí a úspěšní lidé. Ukáže vám nejen, co máte dělat, ale i jak to máte dělat Pokud se naučíte uplatňovat jednoduché základní techniky, ovládnete tajemství opravdového a trvalého úspěchu a budete mít vše, co jste si v životě přáli. Přijetí a praktikování slavné filozofie prezentované v této knize obohatilo již tisíce lidí. Je to nejvýznamnější kniha, která se zabývá problematikou individuálního úspěchu.

Hodnocení a názory čtenářů můžete najít zde a nebo také zde.

 

7 návyků skutečně efektivních lidí – Stephen R. Covey

Nové vydání nejúspěšnější knihy renomovaného autora "motivační" literatury a experta na rodinnou problematiku a vedení lidí charakterizuje 7 návyků, které je třeba si osvojit, abychom jednali co možná nejefektivněji, a které jsou základem pro vytvoření harmonické, cílevědomé a integrované osobnosti. Čím větším změnám a obtížnějším úkolům musíme čelit, tím naléhavější je potřeba se jimi řídit. Aktualizované vydání knihy, která je považována za jednu z nejvlivnějších knih století a jež byla přeložena do více než 40 světových jazyků, vychází ve zcela novém překladu Aleše Lisy. Čtenáři, kteří by si chtěli osvojit "8. návyk" a chtěli-by přejít od "efektivnosti k výjimečnosti", přivítají i pokračování této knihy, novinku Dr. Coveyho "8. návyk. Od efektivnosti k výjimečnosti"

Hodnocení a názory čtenářů můžete najít zde a nebo také zde.

 

Bohatý táta, chudý táta  - Robert T. Kiyosaki

Myslíte si, že to, co vás učí ve škole, nemá nic společného s vaším životem? Myslíte si, že vás škola nepřipravuje na skutečný život? Jestliže jste na tyto otázky odpověděli "ano", je tato kniha určena právě vám! (co bohatí učí svoje děti a chudí a střední vrstvy ne)

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro finanční plánovače nebo kohokoliv, kdo se zajímá o to, jak se stát finančně nezávislým. Je to jedinečný úvod do psychologie tvoření bohatství. Abyste se dostali nad finanční vrchol, musíte si přečíst tuto knihu Roberta Kiyosakiho. Jde o zdravý rozum a obchodní důvtip pro vaši finanční budoucnost.

Hodnocení a názory čtenářů můžete najít zde a nebo také zde.

 

Jak myslí milionáři - Harv Eker

Podvědomí se dá změnit a váš mozek se dá přeprogramovat. A přesně o to v této knize jde!
V první části se dozvíte, jak finanční podvědomí funguje. T. Harv Eker vám se svou neodolatelnou kombinací humoru, životních zkušeností a moudrých postřehů ukáže, že všechny finanční návyky a hlavně zlozvyky si s sebou nesete už od nejútlejšího věku. Dozvíte se také, jak své podvědomí přečíst a jak je vylepšit, abyste vydělávali víc a abyste dokázali své peníze udržet.
V druhé části najdete 17 zásad, které odlišují zámožné lidi od těch chudších. Ke každé patří i praktické cvičení a názorný návod, jak své myšlení zlepšit a jak dosáhnout úspěchu teď a tady!
Ekerovo učení už ovlivnilo životy čtvrt milionu lidí - a diky jeho revoluční knize je nyní můžeme poprvé poznat i my v České republice.

Hodnocení a názory čtenářů můžete najít zde a nebo také zde.

 

Cashflow kvadrant -  Robert T. Kiyosaki

Cashflow kvadrant "Bohatého táty" odhalí, proč někteří lidé pracují méně, vydělávají více, platí méně na daních a cítí se finančně jistější než jiní. Jde pouze o poznání, ze kterého kvadrantu je třeba pracovat a kdy. Všimli jste si, že řada nejlepších absolventů univerzit chce pracovat pro ty, kteří vysokou školu ani nedokončili...pro lidi, jako jsou Bill Gates, Richard Branson, Michael Dell a ted Turner, neúspěšné studenty, kteří dnes tvoří finanční smetánku společnosti? tato kniha vás pomůže navést na cestu za objevením finanční svobody ve světě stále sílících finančních změn.

Hodnocení a názory čtenářů můžete najít zde a nebo také zde.

 

Inteligentní investor - Benjamin Graham

V knize nejvýznamnějšího investičního poradce 20. století (Warren E. Buffett ji označil za „zdaleka nejlepší knihu o investování, která kdy byla napsána“) se dozvíte od nejzasvěcenějšího „guru investování“, jak se jako investor, makléř nebo investiční poradce vyhnout závažným chybám a jaké dlouhodobě úspěšné strategie při investování uplatnit. Nadčasově platné přístupy Grahamovy filozofie jsou podány formou vhodnou pro laiky a jsou doplněny o komentář uznávaného finančního analytika časopisu Money Jasona Zweiga, který aplikuje Grahamovy moudré rady, analytické přístupy a výstražné příběhy na dnešní tržní podmínky. Toto klasické dílo je nejdůležitější knihou, kterou kdy přečtete o tom, jak dosáhnout vašich finančních cílů. Překypuje moudrostí a je určena pro opravdové investory, nikoliv pro spekulanty.

Hodnocení a názory čtenářů můžete najít zde a nebo také zde.

 

Jak drahé je zdarma? - Dan Ariely

Taky si namlouváte, že máte svá životní rozhodnutí pod kontrolou? Myslíte si třeba, že nikdy nenaletíte na kouzelné slovíčko "zdarma"? Nebo že lék, který je drahý, je také automaticky účinnější? Tato kniha vám ukáže, že tomu tak není. Při rozhodování nás ovlivňuje spousta skrytých, iracionálních faktorů - od rozbouřených emocí přes společenské zvyklosti a předsudky až po rafinované marketingové triky. Autor této vysoce ceněné knihy vám na konkrétních, překvapivých příkladech, které jsou podloženy jeho výzkumy, předvede, jak se rozhodovat lépe - a jak už nikdy nesednout marketingu na vějičku.

Hodnocení a názory čtenářů můžete najít zde a nebo také zde.

 

Největší příležitost v dějinách světa - John Kalench

Tato kniha je věnována duchu podnikavosti, proč začít podnikat v systému MLM/network marketing, který většina úspěšných podnikatelů doporučuje jako nejideální příležitost, jak začít podnikat téměř z nuly. V knize se dozvíte, co network marketing obnáší. Neváhejte svou podnikavost probudit a uskutečnit svuj sen.

 

 


D, Filmy

Byla již natočená celá řada filmů, které zvyšují finanční gramotnost, motivují, inspirují a nebo pomohou pomoci lidem změnit myšlení.. Zde se můžete podívat na několik filmů, které pro vás budou mít daleko větší přínos, než sledování klasických akčních seriálů apod.

 

Robert Kiyosaki, film o penězích.

Nový unikátní film o krizi od nejznámějšího průkopníka finanční gramotnosti na světě. Proč nedávat peníze do fondů a jak získat nekonečný příjem. Cashflow. Krize. Inflace, důchody, peníze, aktivní a pasivní příjem, diverzifikace, finanční poradci. Proč jsou dnešní rady zastaralé? Střední třída zaniká, u koho končí vaše peníze? Náš majetek je legálně rozkrádán systémem daní, zadlužením, inflací a důchodovým systémem. Tento dokument by měl vidět opravdu každý !


 

The Secret/Tajemství

Tajemství je dokument Australanky Rhondy Byrne, který shrnuje všechny teorie posledních sedmdesáti let v oblasti osobního rozvoje a pozitivního myšlení. Celý je založen na zkušenostech účinkujících psychologů a "učitelů úspěchu", kteří se osobně před natáčením neznali a každý z nich působil samostatně. I když ne každý je zastánce pozitivního myšlení, tak mnoho lidí po světě řeklo, že dílo Tajemství jim změnilo život.


 

Peníze jako dluh

Chcete vědět, co je skutečnou příčinou finanční krize? Stále nemůžete pochopit, proč ceny neustále stoupají? Pokud ano, tak nejdříve musíte vědět, jakým vlastně způsobem funguje finanční systém, kde a jak vznikají peníze a kredit, a na jakých principech fungují banky. 47 minutový dokument Paula Grignona s názvem "Peníze jako dluh" vysvětluje velmi jednoduše a efektivně způsob fungování dnešního bankovnictví.


 
Zakázané vzdělání
Moderní škola je dvě stě let stará a je stále považována za hlavní formu vzdělávání. Škola a vzdělávání jsou pojmy, které jsou široce diskutované na akademické půdě, ve veřejné politice, vzdělávacích institucích, médiích a občanské společnosti. Od svého vzniku se škola vyznačuje strukturami a postupy, které se již dnes považují za překonané a velmi zastaralé. 
Dokumentární film "Zakázané vzdělávání" ukazuje, jak moderní školství vznikalo, s jakými výzvami se potýká a předkládá možná řešení. 
Ve filmu je více než devadesát rozhovorů s učiteli, vědci, odborníky, spisovateli, matkami a otci. Film byl společně financován více než sedmi sty koproducenty a nabídnut k volnému šíření do celého světa. Z filmu se ve španělsky mluvících zemích stal jedinečný fenomén, zcela nezávislý projekt nebývalého rozsahu, který odhaluje skrytou potřebu a volání po nových formách vzdělávání.

 

Americký sen

Tento animovaný film je pojatý vtipnou a zároveň poučnou formou a proto vás bude nejen bavit, ale také pochopíte lépe svět financní, i když třeba vůbec finančnímu trhu nerozumíte. Film vysvětluje, co je příčinou chudoby a nedostatku a pojednává a americké centrální bance. Tyto informace se v plné míře týkají i naší země. 


 

Miluj svůj život

Tento dokument je celkem podobný dílu Tajemství, protože se jedná o podobný princip a to pozitivní myšlení a ukazuje jak změna myšlení může změnit život.


 

 

 

.