Internetové domény Vám mohou přinášet zajímavé zisky.

06.04.2014 20:42
 
Existuje několik způsobů, jak je možné pomocí internetových domén vydělávat peníze a někteří si tímto způsobem vydělavají i pohádkové částky, nicméně pravdou je to, že prosadit se v tomto byznysu už není tak snadné, jak tomu bylo dříve a to hlavně z důvodu, že již existuje velké množstí domén a také, že způsob vydělávaní zná celkem velké množství lidí a tím pádem je větší konkurence. 
 
Co je to internetová doména ?
Pro ty, kteří neví co je to vlastně doména, tak je to vlastně taková sada znaků, nebo lépe řečeno písmen a případně číslic, kterou každý zadává nahoře ve vyhledávači napři. www.seznam.cz a nebo doména na které se v této době nacházíte www.vydelavame-penize.cz 
 
Kolik je možné vydělat ?
Tak na toto se nedá zas tak moc dobře odpovědět, protože dost záleží, jakou strategii člověk používá a samozřejmě kolik do domén je ochotný investovat.
Nicméně i v ČR existují lidé, co si pomocí internetových domén vydělali stovky milionů. Na toto téma vznikl i jeden český film s názvem Czech Made Man za kterým stojí Kubík a Bárta, kteří jsou nejúspěšnější byznysmeni s doménami v ČR.
 
Jak je možné vydělat ?
Na doménu si obecně majitelé umísťují obsah (stránky), ale pokud jde o obchodování s doménami, tak to funguje trošku jinak. Existuje tedy několik způsobů, jak je možné pomocí domén vydělat s tím, že se budeme bavit přímo o doménách a ne o webových stránkách jako takových. Uvedu dva způsoby a to spekulace ceny a parkování.
- Spekulace ceny:
Domény mohou mít určitou hodnotu, která se odvíjí přirozeně od toho, jaká poptávka po ní je. Zisku pak můžete dosáhnou tak, že levněji koupíte, dráže prodáte. V takové situaci však musíte vědět, či předpokládat, že cena domény půjde z nějakého důvodu nahoru, což samozřejmě bez zkušeností budete odhadovat velmi špatně. Je také dobré si uvědomit, že pokud je doména zrovna volná, tak pravděpodobně z toho důvodu, že ji zrovna v této chvíli nikdo nechce, nicméně neznamená to, že ji nebude nikdo chtít třeba za několik let. Tato není moc jednoduchá a pokud chcete takto vydělat, tak musíte být expertem v této oblasti.
- Dalším způsobem, jak vydělat na doméně, je tzv parkování domény, neboli parking, což je právě ten způsob na kterém zbohatli autoři filmu Czech Made Man. 
Parking je o tom, že na danou doménu nedáte žádné stránky, ale zaregistrujte ji na jednom z příslušných serverů, čímž nastane to, že bude přesměrována na určitý web, který bývá obyčejně plný reklam. 
Pokud tedy návštěvník přijde na tuto stránku a klikne na nějakou reklamu, tak pro majitele to znamená zisk. Domény pro parking jsou nejčastěji podobné některým existujícím a navštěvovaným webům, kdy se přirozeně stává, že návštěvním se při zadávání adresy překlikne a vstoupí tedy na doménu plnou reklam. 
V naprosté většina případů nejsou zisky na jednotlivé domény moc vysoké, většinou se pohybují v řádu dolarů, či desítek dolarů ročně, nicméně pokud vlastníte takových domén velké množství, tak zisk už může být zajímavý.
Domaineří, což jsou lidé, kteří se věnují obchody s doménami kupují a prodávají celé sady takových vydělávajících domén, čímž se nabízí například určitá možnost pro investici do sady již vydělávajících domén, kdy je třeba si udělat určitý průzkum,  jestli má cenu určitou sadu kupovat. 
Výhoda je hlavně v tom, že se tomu v podstatě nemusíte věnovat, protože domény které vlastníte si necháte zaparkovat u některé ze společností, které tuto službu nabízí a následně už pouze profituje a navíc se můžete kdykoliv rozhodnout, že třeba celou sadu stovek, nebo tisíců domén někomu prodáte, což není na tržitší žádný problém, pokud tedy bude sada domén profitující.
 
Závěr:
Investovestici do sady domén považuji jako velmi zajímavou investici a rámci diverzifikace. Ale není to tak snadné, důležité je mít dostatečně znalosti, nebo si nechat správně poradit a vybrat kvalitní sadu s odpovídající cenou, protože se najde dost obchodníků, kteří prodávají sady, které cenově neodpovídají kvalitě a na to je třeba si dávat pozor.
 

—————

Zpět


Máte dotazy ?