Network marketing - spravedlivý obchodní model, kde začalo mnoho podnikatelů.

22.09.2013 17:59

 

Obor o kterém se říká, že zde vniká nejvíce milionářů nabízí možnost každému. Pravdou je, že o network marketing je stále větším zájem a to nejen ve světě, ale také v České republice a Slovensku. Bez pochyby můžeme říci, že network marketing je ekonomický model, který nabízí příležitost pro každého a to bez rozdílu věku, pohlaví, majetku, vzdělání.

Každý se může propracovat k úspěchu. Vlastně to zní skvěle, protože je mnoho schopných lidí, kteří mají předpoklady být úspěšní a stačí jim jedna věc. Příležitost, šance. A díky network marketingu schopní lidé dostávají šanci, protože nepotřebují téměř žádný startovní kapitál a pracovní dobu si určují sami. 

Network marketing můžete například znát pod názvem Multi Level Marketing,: MLM, referenční či síťový marketing. 

I když možná vypadá, že o tom mluvím až moc skvěle, tak pořád je třeba si uvědomit, že podnikání jako takové není pro každého a i když MLM je snadnější než klasické podnikání, tak stejně velké množství lidí neuspěje a to převážně z důvodu lenosti, pohodlnosti ,špatnému myšlení a přístupu. 

 

Co o network marketingu říkají úspěšní podnikatelé?

Bill Gates - Nejbohatší člověk světa, majitel Microsoftu řekl:  „Kdybych měl dnes vše budovat znovu, raději než stavět starý typ společnosti, začnu vytvářet firmu na principech síťového marketingu."
Warren Buffett -  Nejúspěšnější investor současnosti a třetí nejbohatší muž světa řekl: “I obyčejným rozumem je to obchodní model 21. století,“
Bill Clinton - Bývalý americký prezident  pronesl větu „MLM může vyřešit ekonomickou krizi. Je totiž šancí pro každého.“  
Barack Obama - Americký prezident řekl, že: ,,Nejlepší by bylo, kdyby všichni Američené začali dělat MLM, pak by nemuselo být tolik chudých lidí"

Donald Trump - Realitní magnát a miliardář, který v ČR poměrně známý řekl: ,,Kdybych přišel o všechny své peníze, tak si vyberu správné MLM a začnu pracovat."

 

Robert T. Kiyosaki - Jeden z nejdůležitějších a z nejuznávanějších průkopníků finanční gramotnosti na světě a zároveň velký zastánce MLM. Jeho knihy zná ČR každý, kde so alespoň trošku zajímá o podnikání a jeho knihy knihy ovlivnily životy milionů lidí. Nejznámější kniha Bohatý táta, chudý táta. Nebo kniha přímo o MLM s názvem Byznys pro 21.století.
Ivo Toman - Je v ČR asi nejznámější člověk, který píše a školí o tom jak zbohatnout. Ivo Toman je velký propagátor MLM, kde začínal svoji kariéru a o MLM se také zmiňuje v některých svých knihách, například kniha: Jak začít multilevelmarketing.

 

 
Proč začít podnikat v network maketingu ?
O MLM se všeobecně ví, že je nejideálnější možností, jak si vybudovat příjem peněz v podstatě téměř z nuly.  Žádné podnikání,snad kromě e-shopu, nelze rozjet s tak nízkými startovním kapitálem. Nepotřebujete, výrobu, balné, expedici, logistiku, ani sklad a prodejnu. 
Nizké ekonomické riziko a přesto získáváte vysoký profit z prodeje. Klasické podnikání vyžaduje řadu nákladů a s tím jsou také spojené následné rizika případného krachu, který se často přehoupne na dlouhy.
To jsou důvodu, proč odvětví síťového marketingu stále více roste a stává se čím dál více vyhledávané. Mnoho lidí si začíná uvědomovat, že zaměstnání není žádnou jistotou , ale že je dobré mít pro případy ještě záložní příjem a proto často volí právě síťový marketing, který dává ideální možnosti. Protože nejen, že může začít každý, ale také může tomu věnovat tolik času a úsilí, kolik sám chce. A hlavní výhodou MLM je, že si budujete pasivní příjem. Nevyděláváte tedy pouze když něco děláte, ale postupem času budete vydělávat, i když zrovna nic spíte a nebo jste na dovolené. A to je hlavní lákadlo, proč lidé začínají v tomto odvětví podnikat, protože pasivní příjem, které jde vybudovat z nuly láká opravdu každého. A co je lepší: Získávat 100% ze svoji práce a nebo 1% z práce 100 lidí?...
 
 
Proč je network marketing výhodný model prodeje pro firmy?
Není žádná novinka, že nejlepší a nejvíce efektivní reklama je osobní doporučení, to už se učí žáči na střední škole v ekonomii. Každý za život doporučí mnoho věcí, ať už jsou to filmy, obchody s oblečením, hospody, mobily a mnoho dalšího. Takové doporučení se stává v podstatě reklamou zdarma a následně vzniká prodej a zisk pro firmu. Lidé běženě dělají firmám reklamu zdarma, akorát člověk který produkt doporučil získá nanejvýše poděkování od toho, komu to doporučil a firma dostane zisk na základně doporučení.
Představte si, že využíváte nějaký produkt a jste s ním spokojení, tak pro Vás může být šancí ke zbohatnutí. Můžete ho nadále doporučovat známým jako dříve, akorát tím že se obchod realizuje přes Vás, tak pro známého to může být pohodlnější a pro Vás to bude znamenat podíl na zisku.
Firmy, které fungují na principu síťového marketingu, tak za doporučení vyplácí určitý podíl z uskutečněného prodeje. Tudíž tyto firmy nemusí investovat do reklam, které mnohdy nabývají efektivní, protože náklady na reklamu jsou vyšší, než zisk z nálsledných prodejů. Místo placené reklamy se podělují o své zisky s těmi, co doporučí jejich produkty. Proto se právě MLM říká, že je to nejspravedlivější obchodní model.
Jednoduše řečeno MLM neboli Multi Level Marketing je způsob prodeje, ve kterém jsou vynechány některé klasické mezičlánky obchodu (velkoobchody, sklady, dealeři, maloobchody atd.) a často se nepoužívá ani klasická drahá reklama. Namísto toho jde zboží od výrobce přímo k prodejci, který je schopný zboží vhodně doporučit a udělat mu reklamu.
U klasických firem jsou náklady na reklamu jsou započteny do prodejního zboží z prodejní ceny, ale i výše, to vždy záleží na typu produktu. Například za to, že se jmenuje česká fotbalová liga Gambrinus liga, si každý zaplatí třeba 3Kč na každém koupeném pivu. Oproti tomu MLM firmy se o tyto procenta dělí s lidmi.
 
Pokud máte dotazy napište mi.

 

—————

Zpět


Máte dotazy ?