Napsáno 6.4.2014

Internetové domény

 

Existuje několik způsobů, jak je možné pomocí internetových domén vydělávat peníze a někteří si tímto způsobem vydělavají i pohádkové částky, nicméně pravdou je to, že prosadit se v tomto byznysu už není tak snadné, jak tomu bylo dříve a to hlavně z důvodu, že již existuje velké množstí domén a také, že způsob vydělávaní zná celkem velké množství lidí a tím pádem je větší konkurence. 
 
Co je to internetová doména ?
Pro ty, kteří neví co je to vlastně doména, tak je to vlastně taková sada znaků, nebo lépe řečeno písmen a případně číslic, kterou každý zadává nahoře ve vyhledávači. Například www.seznam.cz a nebo doména na které se v této době nacházíte www.vydelavame-penize.cz 
 
Kolik je možné vydělat ?
Tak na toto se nedá zas tak moc dobře odpovědět, protože dost záleží, jakou strategii člověk používá. Rozhodně se nejedná o příliš snadný způsob, jak vydělat peníze zajímavé peníze. 
Nicméně i v ČR existují lidé, co si pomocí internetových domén vydělali stovky milionů. Na toto téma vznikl i jeden český film s názvem Czech Made Man za kterým stojí Kubík a Bárta, kteří jsou nejúspěšnější byznysmeni s doménami v ČR.
 
Jak je možné vydělat ?
Na doménu si obecně majitelé umísťují obsah (stránky), ale pokud jde o obchodování s doménami, tak to funguje trošku jinak.
Existuje tedy několik způsobů, jak je možné pomocí domén vydělat s tím, že se budeme bavit přímo o doménách a ne o webových stránkách jako takových.
První způsobem může být spekulace ceny
Domény mohou mít určitou hodnotu, která se odvíjí přirozeně od toho, jaká poptávka po ní je. Zisku pak můžete dosáhnou tak, že levněji koupíte, dráže prodáte.
V takové situaci však musíte vědět, či předpokládat, že cena domény půjde z nějakého důvodu nahoru, což samozřejmě bez zkušeností budete odhadovat velmi špatně.
Je také dobré si uvědomit, že pokud je doména zrovna volná, tak pravděpodobně z toho důvodu, že ji zrovna v této chvíli nikdo nechce, nicméně neznamená to, že ji nebude nikdo chtít třeba za několik let. Tato není moc jednoduchá a pokud chcete takto vydělat, tak musíte být expertem v této oblasti.
Dalším způsobem, jak vydělat na doméně, je tzv parkování domény, neboli parking, což je právě ten způsob na kterém zbohatli autoři filmu Czech Made Man. 
Parking je o tom, že na danou doménu nedáte žádné stránky, ale zaregistrujte ji na jednom z příslušných serverů, čímž nastane to, že bude přesměrována na určitý web, který bývá obyčejně plný reklam. 
Pokud tedy návštěvním přijde na takovou stránku a klikne na nějakou reklamu, tak pro majitele to znamená zisk. Domény pro parking jsou nejčastěji podobné některým existujícím a navštěvovaným webům, kdy se přirozeně stává, že návštěvním se při zadávání adresy překlikne a vstoupí tedy na doménu plnou reklam. 
V naprosté většina případů nejsou zisky na jednotlivé domény moc vysoké, většinou se pohybují v řádu desítek dolarů ročně, nicméně pokud vlastníte takových domén velké množství, tak zisk už může být zajímavý.
Domaineří, což jsou lidé, kteří se věnují obchody s doménami kupují a prodávají celé sady takových vydělávajících domén, čímž se nabízí například určitá možnost pro investici do sady již vydělávajících domén, kdy je třeba si udělat určitý průzkum,  jestli má cenu určitou sadu kupovat. 
 
Pokud máte nějak připomínky a nebo dotazy k obchodování domén, tak mě kontaktujte.