Myslím, že YouTube není třeba moc představovat. Jak asi každý ví, je to největší videoportál na světě, který vlastní Google. Ne každý už ale ví, že někteří lidé díky YouTube vydělávají i miliony korun měsíčně. Výhodou je, že tímto způsobem může vydělávat každý, ale rozhodně se nedá říct, že by se díky YouTube dalo vydělávat snadno. Je totiž zapotřebí mít velké množství zhlédnutí vašich videí.
 
Jak vydělat na YouTube? 
Existuje několik způsobů, ale ten nejvyužívanější je zpeněžení vlastních videí díky reklamě u videa. Tento způsob Google nazývá YouTube Partner Program a stačí si ho jen aktivovat na svém YouTube účtu a nechat si následně video zpeněžit zakliknutím políčka Zpeněžit video. V podstatě jde o to, že Google se s vámi dělí o své zisky z reklam, které jsou zobrazovány u vašich videí. Abyste mohli tímto způsobem vydělávat, musíte být autorem obsahu videa. V opačném případě byste porušovali autorská práva a YouTube vám neumožní video zpeněžit. Video vám smaže, a navíc opakované publikování videí, na která nemáte autorská práva, povede k trvalému zablokování vašeho účtu na YouTube.
 
Dělej, co tě baví, a peníze přijdou samy
Toto heslo mi celkem dobře sedí k tomuto způsobu vydělávaní peněz, protože se velmi často stává, že lidé, kteří nyní vydělávají na YouTube zajímavé peníze, nezačali publikovat svá videa kvůli výdělkům, ale prostě jen dělali to, co je baví, a chtěli se o to podělit s ostatními. Vytvořili si svůj kanál, začali nahrávat videa a získali tak své fanoušky, kteří pravidelně sledují jejich nová videa. Pokud autoři publikují videa, která jsou opravdu hodně sledovaná, najednou zjistí, že už to není jen koníček, ale že si tím mohou i živit.
 
Těchto videobloggerů je na světě velké množství. Pokud bych nějaké měl uvést, tak značnou popularitu v poslední době získal třeba YouTube kanál uživatele VitalyzdTv a další - PewDiePie, Smosh, RayWilliamJohnson, SkyDoesMinecraft, Vegetta777 a nebo Rémi GAILLARD, jehož videa rád sleduji. Pokud jde o česká videa, v porovnání s videi v angličtině je rozdíl značný. Přece jen je náš trh malý a potenciální výdělky jsou mnohem menší. Mezi české kanály s největším počtem odběratelů patří ViralBrothers, GoGoManTV, mentoss97, NejFake, GEJMR, MinecraftBoxCZ, PedrosGame.
 
Závěr:
Pravda je, že je velmi obtížné, aby váš YouTube kanál bych dost sledovaný a přinášelo vám to zajímavější peníze, ale pokud to někdo dělá jako koníček, cokoliv navíc je pouze bonus. Článek jsem nepsal proto, aby náhle začaly vznikat nové YouTube kanály, ale jen jsem chtěl ukázat další způsob, jak je možné vydělávat peníze. A pokud jde o konkrétnější čísla, tak za každých 1 000 zhlédnutí vašeho videa obdržíte něco mezi 0,65 -5 USD.